Aby mieszkańcy budynku czy klienci centrum handlowego mogli bezpiecznie zaparkować samochód w garażu podziemnym, niezbędne jest zastosowanie właściwego uszczelnienia. Przestrzeń będzie wówczas bezpieczna, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.
Parkingi zlokalizowane w garażach podziemnych zmagają się z wieloma problemami, m.in. negatywnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych, w tym wody i soli na strukturę budynku. Zastosowanie właściwego systemu uszczelniającego ma zagwarantować bezpieczeństwo dla obiektu.
Jakie uszczelnianie garaży podziemnych warto zastosować?
Garaże podziemne są obowiązkowym elementem architektury wielu budynków. Zapewniają dogodne miejsca parkingowe, których w dużych miastach zaczyna brakować, ze względu na gęstą zabudową terenu. Pracownicy branży budowlanej w szczególny sposób muszą zadbać o szczelność konstrukcji m.in. poprzez zastosowanie betonu wodoszczelnego. Wykorzystanie przy tym optymalnych materiałów uszczelniających ma zapobiec rozszczelnieniu konstrukcji, wskutek osadzania budynku i działających na niego obciążeń.
Częstym wyborem przy budowie nowoczesnych garaży podziemnych jest stosowanie płynnych materiałów uszczelniających, najczęściej wykonywanych na bazie żywicy. Zapewniają absolutną szczelność garażu podziemnego i gwarantują, że w obiekcie nie będzie problemu z wilgocią.
Ochrona budynków z garażami podziemnymi to priorytet
Prewencyjne działania stosowane już na etapie budowy sprawiają, że budynek z garażem podziemnym nie będzie musiał zmagać się z wilgocią oraz innymi konsekwencjami negatywnego działania wody. Wykonane wysokiej klasy uszczelnianie garaży podziemnych skutecznie chroni budynek przed wilgocią na wiele lat. Pozwala zapobiec przyszłym skutkom korozyjnego uszkodzenia betonu.