Zawilgocone ściany to problem, z którym borykają się zarówno właściciele nowych, jak i starszych domów. W przypadku nowoczesnego budownictwa najczęstszą przyczyną takiego stanu są błędy konstrukcyjne lub projektowe , które mogą przyczyniać się do nieszczelności izolacji. Z kolei w budynkach, które liczą sobie już kilka dekad, zazwyczaj brakuje izolacji lub dochodzi do jej osłabienia na skutek korozji materiałów.  Brak odpowiedniej ochrony sprawia, że ściany szybko wilgotnieją, ulegają szybszemu niszczeniu, a z czasem mogą pojawić się na nich pierwsze oznaki grzybów i pleśni. W takiej sytuacji pomocą może okazać się iniekcja ścian.

Iniekcja ścian – kiedy się na nią zdecydować?

Zawsze kiedy mamy problem z wilgocią przekrojową ścian budynku za co w 90% odpowiedzialny jest zły stan izolacji poziomej przeciwwilgociowej, którą to należy odtworzyć w celu prawidłowej ochrony budynku i uzyskania pełnej sprawnej hydroizolacji.

Na czym polega iniekcja ścian?

Iniekcja ścian to metoda opierająca się na wstrzykiwaniu bezpośrednio do ścian odpowiednich płynów zawierających związki żelujące i zamykające kapilary co uniemożliwia spolaryzowanym cząsteczką wody wędrówkę kapilarami. Przeprowadzenie iniekcji wymaga przygotowania ściany przez skucie wilgotnego tynku, wykonanie otworów iniekcyjnych i zaaplikowania w nich wspomnianych preparatów co jest jednym z elementów składowych technologii odtwarzania izolacji w technologii iniekcji.

Podsumowanie

Podsumowując, przeprowadzenie iniekcji może być nie tylko opłacalne, ale i skuteczne, gdyż jest to metoda wykorzystywana przy nawet najbardziej zaawansowanym poziomie zawilgocenia ścian. Warto zlecić ją profesjonalistom, którzy dzięki swojemu doświadczeniu wiedzą, jak przeprowadzić cały proces, aby osiągnąć pożądany efekt.